hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

1/6 of a ship's crew are engineers, 1/4 are stewards and the rest are soldiers. if there are 48 crew members in all, how many sailors are on the board of the sh
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?
What was good abt technology in 1930
in the given figure , if PQ ll RS , angle TRS = 105 and angle RTP = 30 , then the value of x is
What polynomial when divided by 2y^5 yields 4y^2-2y+9 as a quotient?
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?
Help me please jem boy wants to make his 8-meter square pool into a rectangular one by increasing its length by 2m and decreasing its width by 2m .jem boy asked
1. (k+7)² =2892. (2s-1)² =2253. (x-4)² =169please help me answer these :)
Describe and explain how petrol is separated from the mixture of hydrocarbons in crude oil?
In the thermal decomposition of copper carbonate, the black solid left behind weights less than the original copper carbonate . Why?