hashimabbas12345 hashimabbas12345
  • 25-06-2020
  • Mathematics
contestada

hi can anyone tell me the answer

hi can anyone tell me the answer class=

Respuesta :

mhanifa
mhanifa mhanifa
  • 25-06-2020

Answer:

146 units

£31.36

Step-by-step explanation:

First 100 units= 24 p/unit

Remainder= 16 p/unit

Units used:

  • 7143- 6997= 146

Cost:

  • 146= 100+46
  • 24*100+16*(146-100)= 2400+16*46= 2400+ 736= 3136 p= £31.36

Answer Link

Otras preguntas

7. What did Western democracies do in response to the Anschluss? What message might this send to Hitler?
what is george washington’s code name?
All Fresh Seafood is a wholesale fish company based on the east coast of the U.S. Catalina Offshore Products is a wholesale fish company based on the west coas
Find the volume of the prism.
Does the behaviour need to be changed child conduct disorder
What amendemet give you the freedom of mobility
How many solutions exist for the given equation?1/2(x + 12) = 4x - 1Zeroonetwoinfinitely many​
plzzzzz helpppp i will give brainliesttttttWhich rectangle has an area of 18 square units?
Which ordered pair would form a proportional relationship with the point graphed below? (-20.40) 20+ -40-30-20-19 10 20 30 40 x --204 -30 (-40, 20) (-10, -20) (
some species have adapted to be _______ upon each other for survival.​