Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following does not accurately depict a scientific theory? A. Theories may be changed or replaced if new evidence is found. B. Theories are tested
The interactions of earthworms and robins in a beech forest make up which ecological unit? A. population B. ecosystem C. biome D. community plz exp
which of the following countries is in central america A. Cuba B.guatemala C.puerto Rico D.haiti
Shiites and Sunnis comprise two factions within ________. Hinduism Islam Christianity Buddhism
Which verb best completes this sentence? Margaret believes she __________ the gold medal, but she must wait for the judges' final scores. a. has won b. wins c
what is greater 11/49 or 0.29
The citizens of the United States live and work in a a.closed economy b.command economy c.mixed market economy d.pure market economy
Essay for the purpose of celebrating teacher's day
Sarah is 5 feet and 2 inches tall. What would her height be in centimeters? (1 foot = 12 inches, 1 inch = 2.54 centimeters)
How did the existence of the atom bomb ultimately impact U.S.-Soviet relations after World War II?