chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true regards to the Navigation Acts by the 18th century
Two numbers add to 251 and the second is 41 bigger then the first. what are the two numbers?
Suppose a rocket ship in deep space moves with constant acceleration equal to 9.8 m/s2, which gives the illusion of normal gravity during the flight. (a) If it
If -nx2 + tx + c = 0, what is x equal to?
Add the fractions and simplify the answer: 1/2 + 2/3
Mrs. Colen took a trip. She drove 350 miles in 7 hours and 30 minuets. what is her average speed to the nearest tenth of a mile per hour
State a conclusion that seems reasonable.A teacher gave all her classes a true-false test on seven consecutive Mondays. Today is Monday. Conclusion:
find the value of x , if log₂ [log₅ (log₃x)] = 0
What was vomitorium used for?
Which of the following is not equivalent to the formula d = rt?