berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

What is each half of a chromosome called?
What represents the inverse of the function f(x)=4x?
Sometimes, customers can tell if they received good service. For example, vacations, haircuts, and restaurants all have ________ attributes that allow customers
What is the measure of angle ABC?
What is the slope of the line y = 3?
By 1800, there were approximately ___________ private banks in England and Wales. The number of private banks in England and Wales grew by 600% between 1780 and
Which statement about perfect cubes is true?
Suppose a piston automatically adjusts to maintain a gas at a constant pressure of 13.00 atm . For the initial conditions, consider 0.05 mol of helium at a temp
Come up with an example of classical conditioning in your own life or in the real world. Be sure to identify the unconditioned stimulus, unconditioned response,
Triangle G E F is shown. Angle G E F is a right angle. The length of hypotenuse F G is 14.5 and the length of F E is 11.9. Angle B F E is theta. Which equation