parot
parot
21-09-2020
Mathematics
contestada
can someone please help me with this!!!
Respuesta :
fatimarmaiti
fatimarmaiti
21-09-2020
4mins---->12 cars
6mins---->(6*12/4)=18
4mins---->12
5mins---->(5*12/4)=15
And so on
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
Alex stocks up for winter. He buys 32 cans of vegetables. He pays 80 cent per can for tomatoes and 40 cents per can for corn, for a total cost of $18. How many
An airplane on autopilot took 9 hours to travel 6,561 kilometers. What is the unit rate for kilometers per hour
kaleb was playing a video game it took him eight lives to beat the first world it took eight times as many to beat the second world how many lives did he use on
Which scenario is best for an online discussion group? 1 A teacher wants to meet with certain students immediately after class. 2 Students from different school
Most grand theories of personality focus on the _____ level of analysis.
what conclusions can you draw about the characters in the giver? What details in the book support these conclusions?
Vlad spent 20 minutes on his history homework and then completely solved x math problems that each took 2 minutes to complete. What is the equation that can be
Can someone plz tell me if I'm correct or not thx
Larry’s pet store made $30 before a pipe burst and he had to close early to get it fixed. He realized that he lost 3/4 of a dollar each hour that the store was
Which has the greater mass? 1 l copper or 1 l silver?