jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

you buy 30 rolls of toilet paper for $.52 a roll

Respuesta :

benmartin
benmartin benmartin
  • 21-09-2020

Answer:

The total price would be $15.60.

Step-by-step explanation:

30 rolls times $.52 equals 15.6, or 15 dollars and 60 cents.

Answer Link
802787
802787 802787
  • 21-09-2020

Answer:

$15.60

Step-by-step explanation:

30 x .52

Answer Link

Otras preguntas

Which document begins with the words “We the people of the United States”? a the first article of the Constitution b the Declaration of Independence c the first
True or false: animals contribute most of the organic remains that form humus
Read the passage. Malia felt better after talking about the issue with her parents. She was so happy that the problem was finally solved. What stage of plot is
The practice of "senatorial courtesy" is used to ensure that A. debate in the Senate is conducted in a professional manner. B. there is a positive relationship
8 students share 5 square pieces of cake equally. show me how to draw it out
what section of the country got the right to vote for president in 1961?
in a two week period it was sunny 3/7 of the days. how many days were sunny?
a linear system with no solution consists of the equation y=4x-3 and a second equation of the form y=mx+b. what can you say about the value of m and b ? explain
what pattern will result from plotting all points (x,y) that satisfy an equation in form of ax+by=c
Find four solutions for the equation y=4x and then write it as a ordered pair