27woodsonjamar 27woodsonjamar
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

2. Rachel bought 2 bags of candy. One bag cost $5.48, and the other cost $4.29. How much did she spend on candy in total?
O $9.62
O $9.67
O $10.77
$9.77

Respuesta :

charliecat012 charliecat012
  • 21-09-2020

Answer:

9.77

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

On 4 sections of the fence requires 256 grams of paint.How many grams of paint will be needed for 12 sections of the fence?
What’s the opposite of an electron
When you type on your keyboard, which characteristics, of life is your computer displaying? A. Reproduction. B. Obtain and use energy. C. Response to stimuli. D
The popularity of oil paintings stems from what fact? a. offer a wide range of color possibilities and can be reworked b. are inexpensive and can be easily purc
How did the romans build on the legal ideas of the ancient greeks
If the cost of producing a product that sells for $40 is 72,000 plus $32.00 per piece, then how many products must be sold to breakeven?
An electrician bought 80 feet of electrical wire and used 55 feet of it. What percent of the wire went unused?
Twenty-one is 20% of ________.
Which octant contains the image of point A( 1, -3, 4) after a reflection about the xz - plane?
Which of these statements is true of life in New Netherland before the English arrived? Check all of the boxes that apply. Slavery was forbidden. The colony h