Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.30 per pound, how much does 0.7 pound of granola cost?

$1.61
$2.37
$3.00
$3.29

Respuesta :

wundrackhai
wundrackhai wundrackhai
  • 22-09-2020

Answer:

1.61

Step-by-step explanation:

Answer Link
princebhodge08
princebhodge08 princebhodge08
  • 25-09-2020

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Line IJ has an equation of a line y = −3x − 8. Which of the following could be an equation for a line that is parallel to line IJ? A) y=3x+7 B) y=1/3x+7 C) y= -
how does salt affect the flow of currents ?
Solve. 4x + 8 = 2x + 7 + 2x - 20
A hole is made in an opaque sheet of paper. A monochromatic variety of light is shot at the paper from one side. On the opposite side of the paper, the effects
it was 3:45 when you started mowing the lawn. you finished at 4:30. how long did it take you to mow the lawn
Wernicke's aphasia is primarily a problem of speech production. a. True b. False
What’s the percent of change of 100 acres to 140 acres
Cameron is designing a calendar as a fund-raising project for math class. The cost of printing is $500, plus $2.50 per calendar. Write an equation in slope-inte
What is the total rounded to the nearest tenth of 94.23
An example of a weakness in bureaucracies.