MariaAguirreRuilova MariaAguirreRuilova
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 pizzas for 19.99 how much is for each

Respuesta :

oliviavanslyck oliviavanslyck
  • 22-09-2020
19.99 divided by 3= 6.66 so each pizza is $6.66
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is off-topic? 02 03 o 4 05
12 apples and 8 guavas total cost is 76 pesos. 8 apples and 12 guavas cost 64 pesos. What is the cost of each apple and guava?
what is the measure of n? 5 15 m
please help me someone ASAPP!
50 POIINTS AND BRAINLIEST IF YOU ANSWER THESE QUESTIONS QUICK AND CORRECT PLS HURRY!!!
Which of the following statements best describe the way molecules move across a plasma membrane?
Help me please :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
If the circle shown is rotated and traced 360° along the dotted path, the resulting three-dimensional figure would look like a picture of a.
Researchers performing __________ insert a weak electric current into the brain to stimulate it. A. Lesioning B. ESB C. EEG D. PET.
If Billy Jo does not want to track the quantity on hand of the products she sells, what Product/Service type should she select when setting up the items she sel