huffychick08 huffychick08
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Try to spend exactly $4 on a healthy lunch. List your items, the price for each and show how you got your total.

Respuesta :

pbaez93hse pbaez93hse
  • 23-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What were the conditions factory workers experienced working in the early nineteenth century?
The time of the revival of learning in areas such as art and true science is called the:
If P(x) = x 5 + 1 is divided by x + 1, find the remainder.
Tia and her 5 friends are going to the ice skating ring. Each person pays $5 for admission and $5 for food. Write a numerical expression to find the total cos
There are 37 red, green, blue, and yellow marbles in a bag. There are 3 more red marbles than green marbles, 2 more red than blue, and 4 more yellow than blue.
Jalyn plans to sell Algebra Nation t-shirts as a fundraiser for a new scholarship initiative. The wholesale t-shirt company charges Jalyn $10.00 a shirt for 75
Answer this question I need few more question to go
Can someone please help me
Please help me with this its almost due
I need help please.