Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

Please help I’ll give Brainly :)
Math item stem image does this figure have symmetry
And You Thought There Is Never a Girl Online?​
Umm.. What is the answer then please help
\angle a∠aangle, a and \angle b∠bangle, b are complementary angles. \angle a∠aangle, a measures 67^\circ67 ∘ 67, degrees. What is the measure of \angle b∠bang
A worker mixed chemicals that caused a release of toxic gas. In the past, other workers made the same mistake. Which step should the Occupational Safety and Hea
.................................. missing the train, I reached on time. A. Inspite of B. Though C. However D. Because
Use 50% as the percentage amount taken off of 199.99. Please help me
The domain of the function f(x) = -2x is restricted to the positive integers. Which values are elements of the range? 2 -4 0 -6 4 -2 6
What is Identity Theft? A criminal accessing your personal info to pretend to be you. Someone stealing your drivers license. Leaking personal information online