markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

A mixture contains two or more substances that are _________ combined and there is no electron bonding. A. physically B. chemically
How is perspiration related to recovery after exercise?
What is 60% as a fraction?
In Faulkner's The Sound and the Fury, the character Quentin breaks a watch, given to him by his father, to escape from its ticking sound, which he finds intense
Quincy says that 3 is a good estimate for 3.4 X 0.09, is he correct? Why?
When the temperature of the air is 25°C, the velocity of a sound wave traveling through the air is approximately A. 332 m/s. B. 347 m/s. C. 357 m/s. D. 320 m/s.
According to “The Cyclone,” who invented the Fourth of July? A. Pecos Bill B. Alexander Hamilton C. Sam Houston D. George Washington
What conclusion can you draw from the fact that Spanish and Portuguese are the most commonly spoken languages in Latin America?
Each body paragraph should have a topic sentence. a. True b. False
solution to 2x -9 < 7