annietrivers annietrivers
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms Sitson bought 10 pounds of candy for $12 what was the cost of the candy per dollar

Respuesta :

matthewc8411571
matthewc8411571 matthewc8411571
  • 23-09-2020

Answer:

the cost of candy per dollar is $1.2

Step-by-step explanation:

divide 12 by 10 and to make sure you can multiply 1.2 to 10

Answer Link

Otras preguntas

can u guys please help me with my religon class. the question is that i have to write a prayer from my brain so pls write a prayer from ur ideas ill give brainl
Which of these statements is true of asexual reproduction? HELP PLEASE HURRYYYY!!!!! It produces offspring genetically identical to each other and requires one
2.Nosotros____la tarea mañana. OharemosOhacerOhaciamosOhicimos3. Yo no______asistir a tu fiesta el próximo mes.OpuedoOpodréOpudeO podía​
What is the measure of angle R? 110° 140° 125° 70°
How does winter affect the narrator in this passage
Please help me, My Physical Education teacher asked a bonus question that I do not understand. What has 4 letters, sometimes 9 letters, but never has 5 letters.
CACHLATE THE SURFACE AREA, SHOW WORK!!! WILL GIVE BRAIN!!
f r e e points following me on this (brainly) would be appreciated. ​
The value of 3.6 x 10 to the power of 4
find the width of a rectangular prism if the volume is 165,000 mm , the length is 100 mm, and the height is 55 mm​