lesley2419 lesley2419
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Lola bought 9 pounds of apples for $15.75
What is the price per pound for the apples she bought

Respuesta :

ffeede
ffeede ffeede
  • 23-09-2020

Answer:0.57

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(2x)(x) answer this please
The cheetah, which is the fastest land mammal, can accelerate from 0.0 mi/hr to 70.0 mi/hr in 3.0 seconds. What is the acceleration of the cheetah? Give your a
5% of 58 can someone plz help
what comes next 1,2,6,14,....
how much did it cost to manufacture a Mig-21 Fishbed fighter jet.
5% of 58 can someone plz help
A small river that runs into a larger river is known as a(n) ______.A.straitB.isthmusC.tributaryD.delta
60% of 10 help me ///////////
What does the root word in contestants mean
What is the meaning of bathymetry