ataitt ataitt
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges.If someone bought 9 bags of oranges,how much would it cost then

Respuesta :

idkjaelynn
idkjaelynn idkjaelynn
  • 23-09-2020
it’s $18.63 , 10.35 divided by 5 = 2.07 , so 2.07 times 9 = $18.63
Answer Link

Otras preguntas

What is a poetic form that does not use formal rhyme and meter? A. free verse B. sonnet C.villanelle D.ballad
The small boat was scudding into the open sea with a full sail A. getting stuck B. sinking deeply C.moving swiftly D. rocking harshly ***********
A comma may be useful after introductory phrases because __________.
compare a bear with a giraffe how do their structures help them survive
The planet Mars could be a future destination for the U.S. space program. Assume that Mars is a perfect sphere. Its surface area is about 145 million square kil
Two types of outlines are topic and sentence. True False
A coffee shop uses 4 liters of milk everyday. If they have 15 liters of milk in the refrigerator, after how many days will they need to purchase more?
How did Romeo accidentally help cause mercutios death?
What is the main conflict in Beowulf? greed versus generosity good versus evil peace versus unrest love versus hatred
solve a(b-c)=a/b for c