borreromariamar
borreromariamar
25-09-2020
Mathematics
contestada
please help me, due soon
Respuesta :
roycechloe23
roycechloe23
25-09-2020
Answer:
The dude is right it is 14.76
Step-by-step explanation:
Answer Link
Аноним
Аноним
25-09-2020
a. the unit price is $1.23
b. he didnt multiply 7 times the dozen. which will be 84. then he had to divide 103.82 by 84 and get the unit price. and the unit price will be 1.23.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
The largest Native American empire in the Americas was that of the
Jermaine paid $10 for an item and the shop owner gave him $2 in change. Which expression represents how much less he would have in his wallet?
A sample was collected from a computer keyboard and a toilet seat using two separate cotton swabs. Then, each swab was wiped on a petri dish and left to grow fo
1) Displacement is to velocity as ____________ is to acceleration. A) direction B) speed C) time D) velocity
what are the major difference between potential and kinetic energy?
30 points plus brainliest for best answer no funny answers Assignment: Waves Concept Map Exploration Your concept map will compare the manner in which energy is
Simplify. 1/2−3(12+1)2 Enter your answer, as a simplified fraction, in the box.
Tim purchased a bounce house one year ago for $6,500. During the year it generated $4,000 in cash flow. If Time sells the bounce house today, he could receive $
MDM4U 11. Avery and Bradley work at a large electronics manufacturer that produces DVD players. The defective rate on the assembly line has gone up to 12% and t
During The American Revolution, how many victories did George Washington lead the Patriots to victory in?