shakaylawynter363
shakaylawynter363 shakaylawynter363
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

ballboy22334
ballboy22334 ballboy22334
  • 25-09-2020

Answer:

Value Grocery Mart has the better deal

Step-by-step explanation:

If Market City is selling their crackers for $1.75 a box, we could either multiply that by 3 since we know what 3 boxes of crackers cost for VGM or divide their 3 for 5 by 3 to see how much 1 box is, which is $1.67

Answer Link

Otras preguntas

which is equivalent to sqrt 10 ^3/4
What mass of chlorine gas will react with 92.0 g of sodium
Benjamin owns a small internet business. besides​ himself, he employs nine other people. the salaries earned by the employees are given below in thousands of do
What is the term for a solid that forms when two liquids are mixed together
Which agency is responsible for regulating the state boating laws in indiana?
Consider the line parameterized by x = 5 − 4t, y = 3 + 8t, z = 10t. find an equation of a plane so that the plane is perpendicular to the line and through the p
In applying the high-low method, what is the fixed cost? month miles total cost january 86000 $182000 february 60000 130000 march 78000 178000 april 92000 19000
i need some help please
What is the range of the function f(x) = |x − 1| − 2?
What effect does the raven have on the speaker? Do you think that the speaker was already mentally unstable before the raven appeared? Or did the raven contribu