miacarrrillo miacarrrillo
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Daniel bought 5 packs of crayons for $15.25. What is the cost of each pack if all packs cost the same?

Respuesta :

TheUnlisted
TheUnlisted TheUnlisted
  • 25-09-2020

Answer:

3.05

Step-by-step explanation:

15.25 divided by 5=

3.05

Answer Link
celinahamill
celinahamill celinahamill
  • 25-09-2020

Answer:

3.05

Step-by-step explanation:

15.25 divided by 5= 3.05

Answer Link

Otras preguntas

I need help solving this problem.​
Which river helped connect the United States east to west
How long is the dna string model of science
What country colonized Brazil in the late 1400s?
The local parts shop buys a machine that cost $500,000. Its value depreciates exponentially each year by 10%. What is the machines value after 5 years?
Can anyone help me pls I’m pretty stuck ;(
Place the following in correct sequence from the formation of a drop of urine to its elimination from the body. 1. major calyx 2. minor calyx 3. nephron 4. ure
oraciones con figura literaria ​
Plz help I will mark as brainlist
The movement of 1919-1920, spawned by fear of Bolshevik revolution, that resulted in the arrest and deportation of many political radicals