Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve for “X” a. 7/3 =X/49
six boys each have the same number of sweets.the total number of sweet is 78. how many sweet did each boy have?​
Find the shaded area
If you get a raise from $12 per hour to $15 per hour, what is the percent change?
Calculate expression value : G = 2x^3 + 35x^2 + 15x + 1 with x = -17
Read the excerpt from Flannery O'Connor's "The Life You Save May Be Your Own." The daughter could not see far in front of her and continued to play with her fin
answer this question ASAP
Suppose a mutual fund qualifies as having moderate risk if the standard deviation of its monthly rate of return is less than 5​%. A​ mutual-fund rating agency r
Polynomial x²-6y²-xy-5x-5y+6 was factored into (x+ay+b)(x+cy-2) for constants a, b and c. Find the value of a+bc
What is the average of −18.75 and 200.25? 90.75 100.125 109.5 181.5