Seudónimo
Seudónimo
23-09-2016
Mathematics
contestada
Help!!!.....................
Respuesta :
apologiabiology
apologiabiology
23-09-2016
8/16=1/2
bought 1/2 pound
17.98 times 1/2=8.99
answer is 3rd option: $8.99
Answer Link
Robotically
Robotically
28-09-2016
17.98 x 1/2 = 8.99
So your answer is 8.99
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
Can someone help me
What would cause the prices to drop
No yard maintenance and the freedom to move easily are both _____. A)disadvantages to renting B)disadvantages to buying a home C)advantages to buying a home D)a
What are the factors of 78?
What is the complete predicate in the following sentence? Amanda has been practicing the violin all afternoon.
what is the importance of religious freedom in America
HMO coverage has much more flexibility than PPO coverage. Please select the best answer from the choices provided. T F
Melissa picked 4 times as many green peppers as red peppers. If she picked a total of 20 peppers, how many green peppers did she pick
Choose the grammatically correct use of an absolute phrase from the following sentences. The school bus drove over the hill, its lumbering yellow form full of
How many ounces are in a typical water bottle