samiyajohnson samiyajohnson
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 10 tacos cost $8.49, then one taco would cost

Respuesta :

AayushTripathy
AayushTripathy AayushTripathy
  • 21-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

10 tacos = $8.49

So, one taco = $8.49 / 10

=> $0.849

If my answer helped, kindly mark me as the brianliest!!

Thank You!!

Answer Link
zak66149
zak66149 zak66149
  • 21-10-2020

Answer:

about $0.85

Step-by-step explanation:

8.49 divided by 10 = 0.849. Round to the nearest thousanths.

Answer Link

Otras preguntas

Multicellular organisms can be organized into what other levels?
Why is gravity an example of scientific law?
Which friend has greatee elevation & which friend is father from sea level?
Leo has a total of 45c. he has some dimes and pennies . How many  different combinations of dimes and pennies could Leo have?make a table to solve.
1st?- cynthia paid $0.20 per hobby magazine at a tag sale. She bought half of all the magazines that were for sale and paid $10. How many magazines were there i
The farmer's market has a total of 98 tents.  the ratio of food tents to retail tents is 9:5.a. Write a system of linear equations that represent this situation
Why did the Marbury v. madison case happen?
Christina is making a blanket for her baby granddaughter. The blanket will have ribbon around all 4 edges. There will be:94 feet of ribbon on the top edge94 fee
what caused people of many different religious groups to settle in the middle colonies
Circle 6 numbers for a total of 31.8,9,91,5,81,1,1