shevchuksophie shevchuksophie
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Patty buys 7 juice boxes a month for lunch if one juice box costs 2.79 dollars, how much money does patty spend on juice
each month?

Respuesta :

lRandomPersonl
lRandomPersonl lRandomPersonl
  • 21-10-2020

Answer:

She spends 19.53$ each month

Step-by-step explanation:

7*2.79 is 19.53, so that means she spent that much a month

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is a false pairing of an early civilization and its modern-day location       A. Mesopotamians - Iraq       B. Indus Valley Civilization
Julia enjoys shooting paper balls into the wastebasket across her office. She misses the first shot 50% of the time. When she misses on the first shot, she miss
Which concept is an inherent element in the Muslim belief system?
Hana makes beaded bracelets for sale. the materials for each bracelet cost $3.50 and she sells the bree let's for $7.25 each. To find her profits, she writes th
The basic economic questions that any provider of goods must ask are: What will be produced? Who will produce it? For whom will it be produced? In which type of
Are these setences OK? Change them where necessary. 1. I stayed at the house of my sister. ______________ 2. what is the name of this village?
What were some of the effects of King Philip's War?
How many terms are in the algebraic expression 2x-9xy+17y?
if a data point is way off the trend line which of the following will not help resolve the problem
how did Native American service in World War 1 impact their lives on the homefront