cheetohog40
cheetohog40 cheetohog40
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3.19 pounds of peaches, 1.25 pounds of oranges, and 2.44 pounds of apples what is your total bill? peaches cost $0.99 per pound oranges cost $1.09 per pound apples cost $1.19 per pound

Respuesta :

isabellam9997
isabellam9997 isabellam9997
  • 21-10-2020

Answer:

$6.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
julmelissa julmelissa
  • 22-10-2020

Answer:

6.88

Step-by-step explanation:

add them

Answer Link

Otras preguntas

Jack mows the lawn in 3 hours. Jane mows the same yard in 4 hours. If they worked together how much time would it take them to mow the yard?
A candy machine is filled with candy. The weight of the candy can differ from the desired 84 ounce weight by no more than 0.5 ounces. Solve the absolute value e
If √5 - x = 4,then x=i need help on here how to solve it
2,7,26,101,400 what is the next number
A pot is heated on a stove . Which process causes the metal handle of them pot to also become hot?
if I have the height and volume of a cylinder, how do I find the radius? or diameter?
-10=-4+2x how do we solve this?
1: Plot the graph of the equation 2x-3y=6 and 2x+y=-10 and intercept the result.
2,7,26,101,400 what is the next number
Calculate the discriminant. x2 – x – 2 = 0