theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

Que opinas de la afirmación que hace el alcalde de Palos en la noticia
A nurse is caring for a patient who has been prescribed topical aluminum acetate to be used as a compress for poison ivy. Which side effects will the nurse advi
How do you find Hrxn for a chemical equation? How does it relate to the other equations?
A___ is a device that makes connections between specific devices on a local network by sending and receiving data between them.a) Switch b) Hub c) Modem d) Rout
assertion (a) : viscosity of liquids decreases as the temperature rises reason(r): at high temperature molecules have high kinetic energy and can overcome the i
A box contains 6 white and 5 black balls. Find the number of ways 4 balls can be drawn from the box if: (i) Two must be white (ii) All of them must have the sam
Which element of the business model addresses what a firm provides that other firms do not and cannot?B. competitive advantageD. value propositionA. competitive
What is a wet to dry dressing mechanical debridement?
What is the density of NaCl in g/cm³ for a face-centered cubic lattice with an edge length of 564 pm? A) 2.16 g/cm³ B) 1.89 g/cm³ C) 2.67 g/cm³ D) 2.94 g/cm³
Prefix Symbol Power of 10 Decimal Value Mega M 10^(6) 1,000,000 Kilo K 10^(3) 1,000 Hecto H 10^(2) 100 Deka da 10^(1) 10 Deci d 10^(-1) 0.1 Centi c 10^(-2) 0.01