THECLASSCLOWN777
THECLASSCLOWN777 THECLASSCLOWN777
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Katie bought a canvas and 8 tubes of paint for $24.95. If the canvas cost $6.95, how much did each tube of paint cost

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:We just need to subtract $24.95 - $6.95 and we get the answer!

Answer Link

Otras preguntas

Negative integers are integers than blank zero what is the answer
The abortion rate _____ during the 1970s, and has _____ since 1980.
who was the coya? what led to the down fall of the inca !! 11 !! points
Finley's pumpkin had a mass of 6.5 kilograms (kg) before he carved it. After carving it, the pumpkin had a mass of 3.9kg. What was the percent decrease in the m
When there is high vapor pressure what happens to the boiling point?
Earth's gravity attempts to change the velocity of all objects on Earth's surface toward _____ at a rate of 9.8 meters per seconds squared. outer space the Su
How can equivalent fractions help when adding mixed numbers?
math question please,, im stuck will give rewards
Revise this sentence The job market ain't getting any better, so you might as well go back to school.
Briefly explain why studies of fossil viruses help biologists understand the process of human evolution.