Kyndal01 Kyndal01
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 16-ounce package of pistachios costs $6.40,what is the price per ounce

Respuesta :

keirazenizumi1008 keirazenizumi1008
  • 22-10-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
adanmamilton adanmamilton
  • 22-10-2020

Answer:

$0.40 per oz

Step-by-step explanation:

6.40/16 = 0.40

0.40 x 16 = 6.40

Answer Link

Otras preguntas

when a coil of wire is connected to a batter, an electric current flows through it. True or False​
there are 5 pics with multiple questions inside them if you do finish this one the will be more on my questions list on my profile
como se origina la vida​
Solve for x in this equation
state two ways in which the principles of osmosis are applied in life​
13r=3/7 what is r?R=91/3. R=39/7R=7/39. R= 3/91​
Help I need this to be done and if it is not my parents will kill me literally
What factors led to state expansion of European Empires during the Age of Imperialism?
i need an answer asap!
Sara owns 3/4 of an acre of land. She wants to sell 5/6 of it. What fraction of an acre does she want to sell?