kanderson7889 kanderson7889
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

I purchased 3.4 pounds of apples for $7.29. What is the cost per pound? I need the answer fast.

Respuesta :

sealy499 sealy499
  • 22-10-2020

Answer:

The answer is $2.14 per pound of apples.

Step-by-step explanation:

7.29/3.4= roughly 2.14.

Answer Link
damariariley
damariariley damariariley
  • 22-10-2020

Answer:

is 24.786

Step-by-step explanation:

multiply the numbers and that's how you get your answer and I use my calculator so I know the answer is 24.786

Answer Link

Otras preguntas

Which type of force pulls objects toward one another
Can someone help me solve this proportion: 5/n=1.5/1.8
Write 10 sentences describing your weekend - what you did, normally do and going to do
Why is the pizza box square the pizza circle and the slices triangles
What Does "Born Secret" Mean?
A patient receives 150 cc of medication in an IV drip over 4 hours. What is the rate per hour of this dose?
what is algor mortis?
Would a fire manager be for or against fire suppression?
What Is the First New Deal?
Why Is Oregon Called the Beaver State?