jaylise26 jaylise26
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A large pizza with one topping costs $15.50. a large pizza with for toppings cost $20. Does the price vary directly with the number of toppings?

Respuesta :

edwardzanthony
edwardzanthony edwardzanthony
  • 22-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link
Dirtyfacebabyaj
Dirtyfacebabyaj Dirtyfacebabyaj
  • 22-10-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

plz mark me brainlest

Answer Link

Otras preguntas

it took elijah 2.4 hours to run 13.8 miles. how many miles did he run each hour if he maintained a constant speed?
Which type of energy moves hot air like a fire? * conduction O convection radiation
What is a function of the cell membrane?
Write down one pro and one con of employment.
Ronnie has an after school job at an animal shelter. She notices that at one meal, 3 cats will eat 2 cans of food. (a) How much food can 1 cat eat? (b) Write a
Can someone help me understand Slope-Intercept Form for algebra please???
What is the kinetic energy of the emitted electrons when cesium is exposed to UV rays of frequency 1.20x10^15Hz?
what are the features of a good society​
..................................
5/x = 3/x - 2 Solve for x