luissoria23 luissoria23
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada


If turkey costs $6.36 per pound, what will be the total cost of 2.5 pounds of turkey?

Respuesta :

arichanson5 arichanson5
  • 23-10-2020

Answer:

$15.90

Step-by-step explanation:

$6.36(2.5)=15.90

multiply price per pound times 2.5.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP................
Find the slope that is PARALLEL and PERPENDICULAR to the equation of the line y = -1/2x+6.
How do you feel about doodle
find the value of y,if (-4+y)=-7step by step​
2. Using diagrams, briefly explain the following; i. Solvus ii. Eutectic iii. Eutectoid iv. Peritectic
please solve this please I will mark brainliest​
Write a sentence using correct parallel structure.​
In a bag of red and blue sweets, the ratio of red sweets to blue sweets is 3:4. If the bug contains 120 blue sweets, how many blue sweets are there?
please help me with these. i need the steps and everything. i’m so lost
Which of the following expressions is equivalent to the one shown below? (43)5 O 48 19 e C. 42 o D. 415 SUBMI