inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

how much physical activity do adults need?
What was most significant about Maryland’s Act of Toleration?
How is power distributed in a parliamentary government?
what is f + 3pie = 7pie ?
Alaska has a land area of about 1,700,000 km² Florida has a land area 1/10 the size of Alaska what is the land area of Florida explain how you found your answer
a sporting goods store pays its wholesaler $50 for a certain baseball glove and then sells the glove to customers at a retail value of $90. what is the markup r
I am studying for my first quiz in English 3
Five possible negative effects of crime in community?
Find the value of underlined digit for 506,087
expanded form of 412.638 using decimals