3049778 3049778
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

the price p of an ice cream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream .

Respuesta :

MulanRule12
MulanRule12 MulanRule12
  • 23-10-2020

Answer:

3.95 +0.85 =4.80

Step-by-step explanation:

Answer Link
Randkhaznadar Randkhaznadar
  • 23-10-2020
3.95+0.85=4.80 so it is equal to 4.80
Answer Link

Otras preguntas

Explain why the 4 building blocks of “competitive advantage” can make an organization more successful
oracle bones, Daoism, in the Mandate of heaven are all associated with early civilizations in?
How to fraction 26.2 miles
What is -7=3x-1 what is x and please go through the steps of solving
how to find time In flight
proper adjective for Turkey
what is the difference between a autotroph and a heterotroph?
in the 1760's, americans in the original 13 british colonies began to protest against
compare and contrast hunters and gatherers to farmers
Can someone please describe surface tension to me. Please don't give me the dictionary definition. Thank you