ddaengi
ddaengi ddaengi
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

You have $25 to buy 6 candy bars. Write an inequality that represents the prices you can pay per candy bar.

Respuesta :

kilokey
kilokey kilokey
  • 23-10-2020

Answer:

25 divided by 6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are some hardships faced by the Danish people because of the war From Number the Stars
what number is ten thousand less than 842719
How do you find cumulative effect of two or more forces acting on an object
can you help me on areas problem 1
Which statement correctly compares 11/20 an 5/9 A:11/20<5/9 B:11/20>5/9 C:11/20=5/9
How Many Moons Does Each Planet Have?
A sentence with autotroph
Every weekday, Tasha walks 3/8 mile to go to school. After school, she walks 2/8 mile to go to her grandparents' house. Then she takes the smae route home. Does
Which type of publication would be the best source for a brief introduction and summary of a topic? dictionary encyclopedia newspaper textbook
How would you describe the lines represented by railroad tracks?