brendamay447 brendamay447
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which orange juice is the best to buy $w for a 16 oz $1.25 for a 10 oz $4 for a 24 oz $1.50 for a 12.5 oz

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 23-10-2020

Answer:1.50 for a 12.5 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link
nebss2zrb nebss2zrb
  • 23-10-2020

Answer:

depending on the missing mumber 1.50 for 12.5 is cheapest

Step-by-step explanation:

divide each one to see what the cost is per ounce.

missing a number but here's the rest

w/16 = what's w

1.25/10 = .13

4.00/24 = .17

1.50/12.5 = .12

Answer Link

Otras preguntas

Is maze runner good to read?
1) Solve the linear equation: x + x + 2 + x + 4 + x + 6 = -28 HELP PLS-
Previous 15 Next → Pretest: Data Representation and Execution Submit Test Reader Tools 15 Drag each label to the correct location on the image. Drag each logic
Can someone plsss help me with my math practice quiz I really need help
Give the name (monomial, binomial, trinomial etc.) and degree of the polynomial. 3x – 4
Which of the following organisms is a decomposer? a plant a tiger a mushroom a deer
how do you divide a whole number by a fraction​
The population of a small town increased 23% from its population in 2000 to its population in 2003. If the population of the town in 2000 was 25,314, what was i
Solve for x. Enter the solutions from least to greatest.(x+7)^2 −49=0Help plz
Evaluate the algebraic expression 6g - 11 for g = – 5