frebsgfhdrg frebsgfhdrg
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me and explain the answer is the answer

Please help me and explain the answer is the answer class=

Respuesta :

12dasdsad3
12dasdsad3 12dasdsad3
  • 23-10-2020

Answer: C

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How is heating of sugar and heating of ammonium chloride different from each other? Explain your answer.
Store mixes Kentucky bluegrass with $10 per pound and chewing fescue worth $14 per pound. The mixture is to sell for $13 per pound. Find how much of each shoul
the perimeter of a square is 20 ft. if you increase the length of the square by 2 feet and decrease the width by 1 foot what is the area, in square feet, of the
A store offers a 15% discount on all items in the store during a sale. All store employees get an additional 10% employee discount . In the equation below, C re
Rewrite the expression as an equivalent power with a negative exponent. a. 1/49 b. 27/125
The Roman playwright who used puns in his farces was _____ a. Seneca b. Plautus c. Terrence d. Aristotle
Which best describes the Tokugawa shogunate and its policies? a. a dynasty established by Ieyasu after he defeated his rivals that increased trade with foreign
Miguel pays $3.78 for a bag of 14 oranges. find the unit price per orange
Which statements about the sale of indulgences, a factor that led to the Protestant Reformation, are true? Choose all answers that are correct. a. John Tetzel s
Which is not a way in which ideas of the Scientific Revolution were applied to the social world during the Enlightenment? a. Diderot tried to organize all knowl