westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

If the markup is 80% and the selling price is $21.60, what is the cost to the store?
Why are people living longer today than in previous eras
What action was taken by the federal government in the late 1800s as a way to promote industrial growth?
PLEASE HELP!!!!!! Find the number of ways in which 9 people can be divided into 2 groups: the first group has 5 people and the second group has 4 people.
How does Ariel best show he has power with language? O A. He questions Prospero about when he will be freed. O B. He forgets to remind Prospero about the atta
How do I solve for x
Please help and thank you
There are many different types of objects in the solar system. Which type of object is the Sun?
Monosaccharide is to carbohydrates as ________ is to protein a.amino acid b.fatty acid c.nucleotide d.glucose
What do these mean? -Data collection -Constructing and interpreting graphs -Drawing the line of best fit