loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

the transfer of goods, crops, and diseases between New and Old World societies after 1492 How was it called?
Why do some countries have to adopt more than one standard time ?
In a random sample of students at a middle school, 24 wanted to change the mascot, and 30 wanted to keep the current mascot. Which is the best prediction for ho
What ship did Christopher Columbus ride in?
Devin has started a lawn care service. He will charge a mowing fee of $10 plus $3 per square yard of lawn. He also offers trimming service, at $8 plus $1 per ya
Explain why hydrogen and oxygen are considered elements whereas water is not considered an element.
What were the two main reasons Spain sent expeditions to the Americas?
-3x+11=4x+2-(2x-4) Please solve this problem with work. Thanks!
The Universal Law of Gravity states that the force of gravity acts between all objects. Nonetheless, you never feel that the fridge in your kitchen pulls you to
How many times has Scotland hosted the commonwealth games