ninahuddleston
ninahuddleston ninahuddleston
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

Pretty please help me:)

Pretty please help me class=

Respuesta :

s1m1
s1m1 s1m1
  • 21-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

a. Yes is proportional with the cost because they depend on one another

b. (0,0) means if we buy 0 cookies we pay $0

c. (1, 0.50) means that if we buy 1 cookie we have to pay $0.50

d. the unit rate is how much we pay for one cookie so is $0.50 per 1 cookie

Answer Link

Otras preguntas

Part A : Which of three following statements express a central idea of the text
Endosymbiotic theory in chronological order
Based on the field lines, the electric charges indicated by the question marks are the same opposite
A linear function includes the ordered pairs (2, 5), (6, 7), and (k, 11). What is the value of k? A 8 B 10 C 12 D 14
Clare has a recipe for yellow cake. She uses 913 cups of flour to make 4 cakes. Noah will follow the same recipe. He will make c cakes using f cups of flour. Wh
Need help with this Question
Why are different stars visible in the night sky in winter and summer? A. Different stars are visible in the night sky because Earth rotates on its axis. B
Statistics question-needs to show
At what even did king diliver his “I have a dream” speech ?
What is the name of the bacteria that live in the large intestine and help to form feces out of the waste material?