CalebRanney
CalebRanney CalebRanney
  • 22-11-2020
  • Chemistry
contestada

In bulk, jelly beans cost 18 cents per ounce.
What is the cost of the jelly beans in dollars per pound?

Respuesta :

tasu
tasu tasu
  • 22-11-2020

Explanation:

One pound is equal to 16 ounces. One pound of jelly beans cost $2.88p

Answer Link
Jackson15939 Jackson15939
  • 14-03-2021

Answer:

$2.88

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Money owed A. Assets B. Audit C. Liabilities D. Capital
In paragraph 10 the writer uses the phrase "par excellence". Explain the meaning of this term in the context of the article and what dyble is implying by it
Light sometimes acts like a stream of particles called
Which of the following innovations is attributed to Geoffrey Chaucer
when you are preparing to view a specimen, how do you initially make sure you will be looking at the part of the slide that has the specimen. you're interested
The _______ was a brilliant study explaining government and the U.S. Constitution. New Jersey Plan Federalist The Virginia Plan
In which of the following states is the danger of a hurricane the greatest? a. Florida b. Vermont c. California d. Oklahoma
In activities involving special needs, rules do not have to be the same for everyone to be considered fair. a. True b. False
Data displayed in rows and columns is called a table.
which decimal is equivalent to 11/20