08607534212a
08607534212a 08607534212a
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

if 8 sugar cost 260 how much sugar can be brought for 877.500​

Respuesta :

christiangoss11
christiangoss11 christiangoss11
  • 22-11-2020

Answer:  27 kg of sugar can be bought for Rs. 877.50.

Step-by-step explanation:

Answer Link
sm03
sm03 sm03
  • 22-11-2020

Answer:

you could buy 28518.75 sugar for 877.500

Step-by-step explanation:

260 / 8 = 32.5

this gives you how much it cost per 1 (units)

32.5 * 877.50 = 28518.75

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between high desert and low desertwhat is the difference of the high dessert and low dessert
Is the lifetime of a massive star shorter or longer than a star like the sun? Why?
With the major options package and destination charge, a sports car cost $24,416. The base price of the car was ten times the price of the major options package
a computer costs $849.75 and the hard drive is 61.3 of the total cost. What is a reasonable estimate for the cost of the hard drive?"
Is the prase,"I sing about horses riding in the stampede," a sentence.
what  three mechanisms may drive tectonic plate movement?
what is 16=10/3a equal
Are all living things made of two or more cells
Tim had $149 to spend on 8 books. After buying them, he had $13. Write and solve an equation to find your answer
Round to the underlined place value 0.9122 the first 2