itsmelolz itsmelolz
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 pens is $140.50. What is the cost of 1 pen?

Respuesta :

FelixEgg
FelixEgg FelixEgg
  • 22-11-2020

Answer:

28.1

Step-by-step explanation:

140.50/5

These are some expensive pens

Answer Link
avabwin123
avabwin123 avabwin123
  • 22-11-2020

Answer:

$28.1

Step-by-step explanation:

Divide

140.50 divided by 5 = 28.1

(That's an expensive pen)

Answer Link

Otras preguntas

Letters that represent numbers are called ?
If you write clear, error-free sentences, your writing will _____.
F(x)=2+3(2x+4)-8 is??
List 4 items that support the position of the israelis
Three reasons why Spain competed with Great Britain for territory in the new world
What is the value of x in the solution to the following system of equations? x − y = −3 x + 3y = 5 Answer for Blank 1:
Evaluate 2b^2 − 4a + 4a^2 for a = 3 and b = −8.
When Are Scientific Ideas Modified.?
It says your bag of rice says mix 1 cup of rice with 2 cups of water the question says how much water would be need to mix with 1/3 cup of rice
Simplify each expression -6x-4y+2+3x+12y-6 -15x-3y+16x+4y -6x-4y+2+3x-12y+6 2x+2y-6x-3+2y+6