celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

what are the main voice types in singing?
How do you find the constant of variation when y=-(2/3) and x=3
A 1.0 kg book is lifted 0.5 m above the table , but the table is 1.0 m above the floor , what would be the P.E of the book if the reference level where the flo
1. In a certain county, the number of Charter Schools is eleven less than twice the number of Alternative Schools. There are 35 Charter Schools in the county. W
what is the abyssal plain?
What is the most current NASA mission on Mars?
Which of the number(s) below are potential roots of the function?p(x) = x4 + 22x2 – 16x – 12
what are the main voice types in singing?
can someone help? If 3∈A and 3B, then which of the following statements is not true?A: 3 is an element of B complement.B: 3 is an element of A∪B.C: 3 is an elem
what do you call a baby zebra?