maddyqueenpettway
maddyqueenpettway maddyqueenpettway
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 3 pints or raspberries for 12.00 how many pints do you get per dollar

Respuesta :

h8vnzjfy6q
h8vnzjfy6q h8vnzjfy6q
  • 24-11-2020
you get 1/4 a pint for 1 dollar. Because each pint is 4$,
Answer Link

Otras preguntas

the industrial revolution contributed to the pollution we have today
Do living things have to live on the surface of a planet or moon
The "age of viability" refers to the point at which the fetus
Why are nonnative species a threat to biodiversity? Check all that apply. They provide more niches for animals to live in. They do not have natural predators to
The data set represents a month-to-month progression of gasoline prices over the course of several months in an unspecified city. Use a graphing calculator to d
If you place and object in a beaker of water the is less the dense then the water what will the effect be
G use implicit differentiation to find an equation of the tangent line to the curve at the given point. x2/3 + y2/3 = 4 (−3 3 , 1) (asteroid)
why were tensions high in Europe in 1914
A nurse should recognize what as a metric system unit? (select all that apply.)
Tory has a flag shaped like a square.each side measures 12 inches.he wants to add ribbon along the edges.he has 36 inches of ribbon.does he have enough