Kingstondburton Kingstondburton
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 20 apples cost $7, what is the unit cost?

Respuesta :

23agoetz 23agoetz
  • 24-11-2020

Answer:

35 cents per apple

Step-by-step explanation:

its 7 / 20 and you get 0.35

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help on me on this question? How would you even solve this? What is the value of h(-2) when h (x)=3x+1
do you think you would share hardware or software resources in a LAN?Why?
HELP ASAP HELP PLSSSS!!!!!!!!!!
what is the slope of x 2y=-8
A large pizza at pizza hut has twelve slices. if mark ate 1/4 of the pizza, how many slices of pizza did he eat ?
How do I reduce bigger fractions step by step?(I'm studying for my GED, and I've always struggled with reducing.)
770×6 =77×6×100 is it true or false
who was the first president of the United States of America?
what symbolic aspect did brother quang leave behind
Basalt is a rock that cooled quickly after lava erupted through a volcano. what is the best description of its texture A) fine B) bumpy C) rough D) coarse