connor471
connor471 connor471
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need the answers to Numbers 1,2,3 and 4 please!!

I need the answers to Numbers 123 and 4 please class=

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 25-11-2020
1. Unit cost
18/3 = 6

2. When x = 1
In the graph I believe (1, 8)
Unit cost as 8

3. At Manglo since the unit cost is lower

4. 54/9 = 6
Noah runs 6 miles per day
Noah would win (5, 30)
Greta wins (5,45)
Greta wins more miles



Answer Link

Otras preguntas

How does friction affect the distance of an object?
define the terms nutrition and nutritional status
Z=m-a-b, solve for a
what is the connection between william of normandy and barking
Ayuda necesito 4 calaveritas
Write an equation of the line that passes through (2, −4) and (0, −4). This is straight off my homework, I have no idea where to start. How do I solve this?
the wares want yo buy a new computer. the regular price is $1049. The store is offering a 20% discount and a sales tax of 5.25% is added after the discount what
The Hobbit What is a quote from the Hobbit of Bilbos actions and what effect they have on others, and will you describe how it shows his personality? Look in ch
Explain why most quartz is useful. (THIS IS ASKING FOR MAYBE A PARAGRAPH)
one-half of a number is subtracted from 25. The answer is 10. What is the number?