saro37 saro37
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

Diego is inviting some friends over to watch movies. He is buying popcorn and peanuts. Popcorn costs 6 cents per ounce and peanuts cost 17 cents per ounce.

Respuesta :

kjmccrea11 kjmccrea11
  • 30-11-2020

Answer: send the full question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you enlarged a shape by 300 percent?
how did the coercive acts affect trade Boston
While traveling along a highway a driver slows from 24 m/sec to 15 m/sec in 12 seconds. What is the automobile’s acceleration?
Review important identitie cosx cosy = 1/2 [cos(x+y) + cos(x−y)]
The sum of two fractions is 8/9. the difference is 2/9. What are the two fractions?
While traveling along a highway a driver slows from 24 m/sec to 15 m/sec in 12 seconds. What is the automobile’s acceleration?
Explain what the variable represent in an addition or subtraction expression.
Yellow light has a longer wavelength than green light. Which color of light has the higher frequency?
why did andrew jackson want the indians to leave their tribes
Explain what the variable represent in an addition or subtraction expression.