nordisola224
nordisola224 nordisola224
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 10 APPLES for $12.00. How much will it cost to buy 6 APPLES?

Respuesta :

JiminandTaemybias
JiminandTaemybias JiminandTaemybias
  • 25-11-2020

Answer: $7.20

Step-by-step explanation: Let me know if I'm wrong!

Answer Link
tristanparker24
tristanparker24 tristanparker24
  • 25-11-2020

Answer:

7.20$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

After playing a difficult soccer match that wore his body out, Jon slept for an extra 4 hours. Jon's extra sleep is best explained by the theory that states tha
HELP!!! GIVE AN EXPLANATION USING RATIO LANGUAGE AND SHOW YOUR WORK!!!! DON’T WRITE SOMETHING SILLY!!! AND I MIGHT MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU HELP ME!
The perimeter of a triangle with two equal sides is 46 cm. If its base were lengthened by 4 cm and each leg were shortened by 7 cm, all three sides would be equ
Which are correct represntions of the inequality -3(2x-5)<5(2-x)
The outermost covering of the brain composed of tough fibrous connective tissue is called __________
Using front-end estimation, find a reasonable estimate of 829 • 22. A. 8900 B. 9100 C. 12,800 D. 16,000
If m plus 10 equals 21, what is m?
¿Dónde está mi cartera? En la camisa. En la bolsa. 2. ¿De qué color es? Corto. Rosado. 3. ¿Tienes frío en las manos? Sí, necesito comprar guantes. Sí, d
Help me with the question in the pic please and thank u!
A 22.5 g sample of a metal is heated to 65.00 °C and added to 25.00 g of water (c = 4.184 J/g °C) in a calorimeter. The water temperature rises from 25.55 °C to