zacdyc8899
zacdyc8899 zacdyc8899
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Grocery Mart, strawberries cost $2.99 for 2 lb, and at Baldwin Hills Market strawberries are $3.99 for 3 lb.

Respuesta :

eyesdno eyesdno
  • 21-12-2020

Answer:

Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Answer Link
mariahrgreenmack3
mariahrgreenmack3 mariahrgreenmack3
  • 20-05-2021

Answer:Grocery mart=1.495 per pound

baldwin hills=1.33 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Creative writing!! The unit expresses how important conflict is in dialogue. Please compose two short dialogue exchanges, one with conflict and one without, bas
activity 1. 45° 20 C=? 45​
3. Which of the following is equivalent to 5/x= 3/x-12
I need help trying to match this.
which phrase from the poem best contributes to the comforting tone of the third stanza?
Leia o texto a seguir e responda à questão com base nele. " O homem que planta árvores, sabendo que nunca se sentará à sombras delas, começou a entender o signi
A block of density 900kg/m3 floats face down in a fluid of density 1300kg/m3. The block has a height of 5.5cm. (a) By what depth is the block submerged? (b) i
describr family reconciliation​
brad thinks of a number y. Write the correct expression for each (A)adds 5 to one-half of y, then multiplies by 6 (B)adds 6 to one-fifth of y, then multiplies b
WRITE AND EQUATION FOR EACH GRAPH, HELP: is not -|x+1|+1 btw