pc3348674 pc3348674
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

A box of Great Value crackers is $1.97 and contains 27 servings. What is the price per EACH serving?

Respuesta :

janitorboy2036 janitorboy2036
  • 22-12-2020
.07 dollars or 7 cents
Answer Link

Otras preguntas

The price of labor is $4 per unit. The price of capital is $________A. $0B. $2C. $4D. $8
Which rational equation has a horizontal asymptote at y=2?
A salesman keeps a record of the number of shops he visits each day. The information is summarized in the following frequency table: Number of shops Frequency f
let x be a normal random variable with mean 10 and sd 5. let y be a normal random variable with mean 20 and sd 20
Solve the system of equations using elimination: minus, 5, x, plus, 2, y, equals, 2−5x+2y=2 and −9x+3y=9.
How would I get the scale factor?
Records of a school of 960 students showed that 3 out of every 16 students had already completed their online registration for next school year. Based on these
wht is the answer dhbvbljbdchsbeflhj
Henry Ketcham's The Life of Abraham Lincoln would be classified as
what does scholars say, are the differences between ethical relativism and the subjective aspects of Christian ethics?