Girls1only
Girls1only Girls1only
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

jacob and his buddies paid $35.01 on a football game to buy 9 cheeseburgers meals how much did a cheeseburger cost

Respuesta :

Carlie9596
Carlie9596 Carlie9596
  • 21-12-2020

Answer:

They cost 3.89 bc 35.01 ÷ 9 is 3.89 and 3.89 × 9 is 35.01

Answer Link

Otras preguntas

The temporalis muscle originates on the __________ and inserts on the __________.
In which type of communication style is the speaker least honest?
Find the slope and the y-intercept of the line y=1/2x
Lisa is making a juice-mix that uses orange juice and pineapple juice in 6:7 ratio. Which all of the following options describe how Stella should buy orange jui
What is OSHA? pleaase explain snd ..............
Which expression is equivalent to {x^-6 over x^2} ^3?
The line y=2/5x +7 is dilated by a scale factor of 4 centered at the point (5,9). What equation represents the image of the lone after the dilation?
Hey everyone, How would I write a descriptive poem?
merger of texas and coahuila as a state​
Write an equation for the line parallel to the given line that contains C. C(-4,6); y=2/3x-2